úvodní strana › Svět (ne)bezpečných myšlenek

Svět (ne)bezpečných myšlenek

6. prosinec 2012 v 13:30 | Marián Kotas | koment: ( 0 ) | přečteno: 2578 | známka: 1
Ať se nám to líbí nebo ne, denně se pohybujeme v prostoru myšlenek druhých lidí. Ovlivňujeme je a tím působíme v procesu rozhodování těchto lidí. Můžou se třeba na základě těchto procesů rozhodnout nás zabít. Jak to rozpoznat? Číst myšlenky? Nezavdávat příčinu? Možná obojí.

 

Ať se nám to líbí nebo ne, denně se pohybujeme v prostoru myšlenek druhých lidí. Ovlivňujeme je a tím působíme v procesu rozhodování těchto lidí. Můžou se třeba na základě těchto procesů rozhodnout nás zabít. Jak to rozpoznat? Číst myšlenky? Nezavdávat příčinu? Možná obojí.

Ono „čtení myšlenek“ se samozřejmě nedá chápat doslovně. Nicméně pokud dokážeme dostatečně vnímat své pocity ve spojení s prostředím a chováním lidí v něm, dokážeme vnímat i myšlenky jiných lidí. Myšlenky působí v prostoru jako určitý druh „vlnění“ a prostor tím rozpohybují. I myšlenka „někoho zabít“ má své specifické „vlnění“ a tedy určitý pohyb v prostoru myšlenek. Jde především o to umět tyto věci správně vnímat. I o tomto je provádění Sakki testu v určité fázi studia Bujinkanu.

Další věcí je nezavdávat příčinu k pohybu myšlenek tak, že se někdo rozhodne nám ublížit, popřípadě nás zabít. Jednoduše řečeno, nestát se terčem. Pokud střelci seberete terč, nebude střílet, protože nemá na co střílet. Pokud ze sebe uděláme terč a následně se snažíme čelit střelcovu snažení nás trefit, koledujeme si o pořádné problémy.

Obě tyto věci mají jedno společné. Pokud si přestaneme vážit lidí kolem sebe, přestaneme je i vnímat, a s pocitem, že se svět točí vlastně jen a jen kolem nás, staneme se potenciálním terčem. Přestaneme vnímat a kontrolovat svět myšlenek. Pak se nám lehce může stát, že v baru v notném alkoholovém opojení, kdy jsme již absolutně „nepřemožitelní“, přijdeme o život. Proč? Protože ten malinký, pro nás bezvýznamný človíček, kterého jsme před několika hodinami „propleskli“, abychom všem ukázali, kdo je tady pánem, si počkal na svoji příležitost.  V situaci, kdy by to kdokoliv nejméně očekával, nám vrazil rezavý šroubovák přímo do ledviny. Sice zákeřné, ale na to se v reálném světě nehraje. Ten, kdo nám bude chtít ublížit, se nebude ptát jak, udělá to jakkoliv, protože to bude chtít udělat.

Jak stupidně jednoduché. Díky svému egu jsme zavdali příčinu vzniku myšlenky a nebyli schopni kontroly prostoru, ve kterém se tato myšlenka pohybovala. Vnímejme proto svět myšlenek a pohybujme se v jeho bezpečném prostoru. Mějte myšlenky své i myšlenky druhých pod kontrolou. Každá špatná myšlenka může znamenat zánik našeho bytí.

Marián

ˆ nahoru

Komentáře

Vaše jméno:
Komentář:
    Opište číslíci: třitisícetřistatřicettři
 
K tomutu příspěvku není žádný komentář. Můžete vložit první.